Aralık Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

Aralık Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

Gölcük Belediyesi Aralık Ayı Meclis Toplantısı Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş başkanlığında Belediye Meclis toplantısında gerçekleşti. Aralık Ayı Meclis Toplantısında 9 Madde oy birliği ile kabul edildi.

9 madde oy birliği ile kabul edildi

Aralık Ayı Meclis Toplantısının 1. maddesinde yer alan TOKİ ile yapılan 16.10.2017 tarihli protokol gereği Denizevler Mevkii’nde yıkılan evlerin arazi parsellerinin devri oy birliği ile kabul edildi. 3402 sayılı Kanunun 3.ncü maddesi uyarınca kadastro bilirkişi seçimi oybirliği ile kabul edildi. 3. madde Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün, Merkez Mahallesi, G23c.02d.2b uygulama imar plan paftası, 15 ada 10 ve 11 nolu parsel ile 11 nolu parselin batısında kalan tescil alana ilişkin hazırlanan uygulama imar pilanı tadilatı ile ilgili teklifi omisyon Raporu, 4. madde olan Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün, Merkez Mahallesi, G23c.02d.2b uygulama imar plan paftası, 105 ada 1 nolu parsele ilişkin hazırlanan uygulama imar planı tadilatı ile ilgili teklifi. Komisyon raporu, 5. madde olan Gölcük Revizyon Uygulama İmar Planı’ndaki ihdas edilmesi gereken alanlardan fazla olan ve kamuya terk edilen alanların kamuya kazandırılması Komisyon raporu, 6. madde olan Belediye sınırları içerisinde ki tanımsız Orman alanlarının idari mahalle sınırlarına bağlanması Komisyon raporu ilgili makamlara aktarılması oy birliği ile kabul edildi. 7. madde olan Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün, Değirmendere Yukarı Mahalle, 1407,1408,1409 ve 1410 nolu parsellere ilişkin hazırlanan, Gölcük Belediye Meclis’nin 04.07.2017 tarih ve 2017/36 sayılı kararı ile ve Kocaeli Müyükşehir Belediye Meclis’in 14.09.2017 tarşh ve 523 sayılı kararı ile onaylanan uygulama imar planına yasal askı süresi içerisinde yapılan itirazın değerlendirilmesi ile ilgili teklifi, 8. madde olan Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün 1/1000 ölçekli Gölcük Revizyon Uygulama İmar Planı Plan Hükümleri’nin 2.21 maddesinde yapılacak olan değişiklik ile ilgili teklifi ve son olarak 9. madde olan Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün, Donanma Mahallesi sınırları içerisinde kalan G23c.02d.2d ve G23c.02d.3a uygulama imar planı paftaları. Yenimahalle 320 ada 6 nolu parsele ilişkin hazırlanan uygulama imar tadilatı ile ilgili teklifi ilgili  komisyonlara devir edilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Gölcük’te projeler sorunsuz ilerliyor

Aralık Ayı Meclis Maddelerinin oylanmasının ardından Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş Gölcük’te yapımına başlanacak ve devam eden projeler hakkında bilgiler verdi. Başkan Ellibeş yapımı devam eden projelerin sorunsuz devam ettiğini ve Gölcük Merkezde yapılması planlanan Kentsel Dönüşüm TOKİ’ye devredilerek en kısa sürede çalışmaların başlayacağını belirtti. Gözlementepe’de yapımı planlanan Kule hakkında veren Başkan Ellibeş Kule’de Restaurant ve Cafenin yer alacağını ve üst katında manzaranın izleneceği bir alanın olacağını belirtti. Ocak Ayı Meclis toplantısı 04.01.2018 Perşembe günü yapılmasına karar verildi.

 
Diğer Başlıklar